DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

5 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszyDzień Języków Obcych. Celem uroczystości było uświadomienie wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych.Umiejętność posługiwania się nimi pozwala docenić inne kultury, zwiększyć szanse na zdobycie lepszej pracy i sprawia, że podróże dają nam więcej przyjemności.

Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia prezentacji o Wielkiej Brytanii i Rosji. Zostały one przygotowane przez Patryka Zawadzkiego z klasy II gimnazjum oraz Gabrielę Mieteń z klasy VI szkoły podstawowej.

Oczywistym jest fakt, że nauka języków obcych to nie tylko uczenie sie słówek, zasad wymowy, gramatyki, ale również uczenie się rymowanek ,wierszy i śpiewanie piosenek.Podczas uroczystości mogliśmy posłuchać utworów w języku angielskim i rosyjskim w wykonaniu naszych zdolnych uczennic: Gabrieli Jaczewskiej z klasy II gimnazjum oraz Otylii Grelik z klasy IV. Dziewczęta swoimi umiejętnościami i pięknym wokalem oczarowały publiczność.

Największą atrakcją spotkania dla najmłodszych okazało się przedstawienie pt.” Czerwony Kapturek”. Wszystkie dzieci i dorośli znają doskonale tę bajkę, jednak to właśnie podczas obchodów Dnia Języków Obcych, poznaliśmy jej wersję rosyjską. Taką niespodziankę przygotowali uczniowie z klasy III gimnazjum.

Ostatnim punktem spotkania było przeprowadzenie konkursuwiedzy o Wielkiej Brytanii i Rosji, w którym wzięli udziałuczniowie z klas V-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu kultury, historii,geografii, literatury oraz tradycji i obyczajów obu państw.

Na zakończenie głos zabrała pani w-ce dyrektor – Małgorzata Filiks, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego.

Mamy nadzieję, że Dzień Języków Obcych wpisze się na stałe do kalendarza naszych uroczystości szkolnych.

Małgorzata Kownacka
Renata Pliszka