DZIEŃ DZIECKA W SKIBNIEWIE

1 czerwca 2018 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka. Postaraliśmy się, aby ten dzień był zupełnie inny niż pozostałe dni roku szkolnego. I tak się stało! Nie było ciężkich plecaków, zeszytów, książek, lekcji, klasówek, odpytywania… Były za to życzenia od pani dyrektor, Wiesławy Kapusty, i mnóstwo dobrej zabawy!

Boisko szkolne stało się ogromnym placem zabaw, gdzie w różnorodnych konkurencjach mierzyli się ze sobą uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych, wspierani przez swoich wychowawców. Uczniowie klas IV-VI grali w tradycyjne gry podwórkowe swoich rodziców i dziadków: „Klasy”, „Chłopka”, „Gumę”. Podczas zabawy w „Ślimaka” utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu – miano Bezpiecznej Szkoły Cyfrowej do czegoś zobowiązuje!

Dzieci z klas I-III, dzięki zaangażowaniu opiekunki szkolnego koła teatralnego, pani Joanny Próchenko, miały możliwość zobaczyć, a następnie współtworzyć ”Kamishibai” – japoński teatr ilustracji.

Mnóstwo atrakcji mieli też wychowankowie przedszkola. Były tory przeszkód, zabawy z chustą, malowanie twarzy, plener malarski i… „Dyskoteka pod chmurką” wśród ogromnych baniek mydlanych, która wciągnęła też starszych kolegów. Integrowaliśmy się podczas „Tańca weselnego”, zabawy „Biegnie mały osioł” i „Dentysta”. Wytężaliśmy głowy podczas „Kalamburów” i prezentowaliśmy talent muzyczny, uczestnicząc w „Karaoke”.

Rada Rodziców zadbała, byśmy tego dnia nie chodzili głodni i ufundowała wszystkim obiad i lodowy deser.

Na koniec został rozegrany turniej siatkówki… wykorzystaliśmy w ten upalny dzień balony wypełnione wodą oraz ręczniki plażowe. Zabawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Tak wciągnęła uczniów, że nie chcieli wracać do domów!

Mamy nadzieję, że uśmiechy na twarzach dzieci i duża frekwencja podczas wszystkich proponowanych zabaw, były najlepszym dowodem na to, że impreza się udała!

Jeszcze raz: „Wszystkiego najlepszego, dzieciaki!”

Dziękujemy Pani dyrektor, Radzie Rodziców, sponsorom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim oraz Piekarni – Gminna Spółdzielnia „S.Ch” w Sterdyni, pracownikom szkoły, a przede wszystkim nauczycielom, którzy wsparli nas swoją pracą i dobrym słowem…

Organizatorzy