Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej

20 czerwca 2008 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008, najpierw o godzinie 830 dla uczniów szkoły podstawowej, a później dla uczniów gimnazjum.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego dyr. Marek Pogorzelski krótko podsumował mijający rok szkolny, podziękował nauczycielom i uczniom za wysiłek włożony w trud nauczania i uczenia się, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw najlepszym uczniom w szkole. Pan Dyrektor Marek Pogorzelski wraz z zastępcą, panią Mariolą Pogorzelską, gratulowali wyróżnionym uczniom znakomitych wyników w nauce, wręczając nagrody książkowe. Pan Dyrektor życzył wszystkim, nauczycielom i uczniom, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu. Następnie oddał głos uczniom.

Szóstoklasiści, wspierani przez p. J. Próchenko i M. Jóźwiuk, z dużą dawką humoru wspominali miniony rok szkolny. W krótkim montażu słowno-muzycznym ujawnili swoje talenty aktorskie recytując: „Kto ty jesteś – uczeń młody! Czego pragniesz? Znów swobody!(…) i śpiewając : „To ostatni już piątek, dzisiaj się rozstaniemy, dzisiaj się rozejdziemy, na długi czas…(…)”.

Po oficjalnej części nastąpiły spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.