Wycieczka do Warszawy

Dnia 7 grudnia 2009 r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie wystawy edukacyjnej „NASZA ZIEMIA – człowiek, równowaga, środowisko” w Pałacu Kultury i Nauki. Popatrzyliśmy na zamgloną panoramę Warszawy z trzydziestego piętra i odbyliśmy zajmującą podróż przez sale wystawowe, w których umieszczono instalacje prezentujące zagadnienia ochrony środowiska.
Czas Ziemi
Czas ekosystemów
Czas człowieka     - to główne części  ekspozycji.

Kolejnym celem była wizyta w Parlamencie RP. O pracy posłów i senatorów opowiedziała nam Pani przewodnik. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji i odwiedzili miejsca znane im z telewizyjnych relacji – salę sejmową, salę posiedzeń Senatu RP. Przechadzka sejmowymi korytarzami i obecność w miejscu pracy ludzi, którzy w państwie tworzą prawo, dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

Krótki spacer ulicami przedświątecznej stolicy, rozświetlonej efektownymi iluminacjami, zakończył naszą wycieczkę.