Jasełka bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego człowieka. Jest to uroczystość z okazji przyjścia Chrystusa na świat. W Kościele Katolickim Boże Narodzenie obchodzone jest od IV wieku. Z tym pięknym i niezwykłym świętem wiąże się wiele tradycji, m. In: Msza Św. o północy zwana pasterką, wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, ubieranie choinki, wręczanie prezentów, śpiewanie kolęd.

19 grudnia uczniowie Naszej szkoły zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe, aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Program przygotowała p. Marzena Skibniewska z uczennicami I klasy Gimnazjum, pt.: ”Bóg stał się człowiekiem. Spróbuj go naśladować. Bądź człowiekiem.” Głównym zagadnieniem, jaki został poruszony w inscenizacji bożonarodzeniowej, to spędzanie czasu przez młodych ludzi. Większość czasu współczesna młodzież poświęca przyjemnościom, rozrywce, rzeczom doczesnym (komputer, telewizja…). Brakuje im czasu na zastanowienie się nad swoim życiem, na modlitwę i pogłębienie swojej wiary.

Zaprezentowany program miał nie tylko wprowadzić atmosferę Świąt do naszej szkoły, ale również był próbą zwrócenia uwagi na to, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze.

JASEŁKA KLAS V SZKOŁY PODSTAWOWEJ