Wigilia szkolna 2007

20.12.2007

W dniu dzisiejszym, choć za oknem szaro i smutno, w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. A to za sprawą jasełek przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p. Joanny Próchenko i p. Małgorzaty Jóźwiuk.

O godzinie 1145 na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Przybyli również zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele oraz siostra salezjanka Irena Jezierska, autorka wierszy wykorzystanych w inscenizacji zatytułowanej Wszystkim, którzy chcą przeżyć radość Nocy Betlejemskiej.

Piękna dekoracja, kostiumy, kolędy oraz aktorzy wspaniale grający swe role, to wszystko sprawiło, iż wraz z pastuszkami podążaliśmy do Betlejem i przeżywaliśmy radość z powodu narodzin Chrystusa. Nie zabrakło również refleksji na temat współczesności. Młodzi aktorzy zwrócili uwagę, iż „staliśmy się niewolnikami pośpiechu, w imię mieć, które przekreśliło być.” Zachęcali, aby zatrzymać się i zastanowić „nad dniem, który minął, albo stoi przed nami.” Zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

Na zakończenie Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

Potem, tak jak w poprzednich latach, w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Na odświętnie nakrytych stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, przygotowane przez rodziców  uczniów klas VI.

Aleksandra Siedlecka