Sport w naszej szkole

ARCHIWUM 2012/2013

Turniej „O Puchar Dyrektora Zespołu Oświatowego w Skibniewie”

26 czerwca 2014 r. był w naszej szkole dniem sportu. Z tej okazji gościliśmy w Skibniewie piłkarzy i piłkarki z Grochowa i Nowej Wsi. Celem było rozegranie turnieju  „O Puchar dyrektora Zespołu Oświatowego w Skibniewie”, który posiada już wieloletnią tradycję. W tym roku rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wygrali rywalizację z gośćmi osiągając następujące wyniki:

8.      Przemysław Wyszomierski

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim sportowcom i kibicom wielu pozytywnych emocji i radości z aktywnego spędzania czasu wolnego.

Marek Pogorzelski

Dziewczęta powtórzyły sukces chłopców

25 czerwca w Nowej Wsi został rozegrany turniej piłkarskich szóstek dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech szkół z terenu Gminy Sokołów Podlaski. Nasze piłkarki okazały się najlepsze, wygrywając 1:0 z Grochowem,  1:0 z Czerwonką oraz 2:0 z Nową Wsią. Dyrektor Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi, p. Joanna Benedykciuk pogratulowała drużynie sukcesu i wręczyła puchar.

Srebro drużyny chłopców z Gimnazjum

18 czerwca na stadionie sokołowskiego OSiR-u  odbyły się XI Zawody Lekkoatletyczne im. J. Kowalewskiego.  Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w biegach na dystansie 60    i 600 metrów, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Gimnazjaliści toczyli boje w biegach na 100, 300, 600 i 1000 metrów, pchnięciu kulą i skoku w dal. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół z wyjątkiem najstarszych roczników.

Na imprezie tej udało nam się wywalczyć  3 medale i 3 czwarte miejsca. Ponad to drużyna chłopców z Gimnazjum w klasyfikacji zespołowej zajęła drugie miejsce.

Zespół Oświatowy w Skibniewie reprezentowali:

1.      Partycja Skibniewska  - skok w dal, 600 m. (IV miejsce)

2.      Dominika Łaszczuk     - rzut. p. pal (IV miejsce), skok w dal

3.      Diana Skonieczna        - 600 m

4.      Kamil  Jabłoński          - 100 m., pchnięcie kulą

5.      Martyna Mąka              - 300 m. ( IV miejsce)

6.      Edyta Żochowska         - 600 m.

7.      Kamil Skibniewski       -  100 m., 300 m.

8.      Przemysław Wyszomierski - skok w dal, 300 m. (II miejsce)

9.      Mateusz Uściński         - 1000 m. (III miejsce), skok w dal (I miejsce)

II gminny turniej o „Puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski”

30 maja i 1 czerwca 2014 r. reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej rozgrywała zawody piłkarskie w Grochowie. Patronat nad rozgrywkami objął Wójt Gminy Sokołów Podlaski pan Marcin Pasik. W turnieju uczestniczyły drużyny z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sokołów Podlaski. Zawody rozgrywano na boisku ze sztuczną nawierzchnią systemem „każdy z każdym”.

W piątkowych eliminacjach nasi chłopcy uplasowali się na drugim miejscu, w pokonanym polu pozostawiając szkoły z Przywózk, Czerwonki i Grochowa. Finał został rozegrany 1 czerwca podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. W bardzo zaciętym meczu, po golu Wiktora Zawadzkiego pokonaliśmy 1: 0 szkołę z Nowej Wsi i po raz drugi z rzędu zdobyliśmy Puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski.

Turniej mini koszykówki

W piątek 22 listopada odbyły się w naszej szkole rozgrywki mini koszykówki „O Puchar Dyrektora Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie”. W zawodach wystartowało 8 drużyn, w tym 4 drużyny z SP w Skibniewie, 2 z SP w Czerwonce oraz 2 z SP w Nowej Wsi. Formuła zawodów przewidywała grę 3-osobowych drużyn trwającą 2×7 minut. W zespole mogli występować dziewczęta i chłopcy.

Przez 4 godziny trwała zacięta rywalizacja. Zwycięzcą turnieju została drużyna dziewcząt z klasy VI SP w Skibniewie, drugie miejsce zajęli chłopcy z SP w Nowej Wsi, trzecie przypadło chłopcom z SP w Skibniewie. Najlepsza drużyna otrzymała puchar, pozostali pamiątkowe dyplomy.

Regionalne Indywidualne Biegi Przełajowe

8 października 2013 r. pięciu uczniów Zespołu Oświatowego w Skibniewie wzięło udział w Regionalnych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Siedlcach. Zawody odbyły się nad zalewem rzeki Muchawki. Trasa biegu była o wiele trudniejsza niż w Sterdyni. Zawodnicy biegali po pagórkowatym terenie, miejscami po błocie i piasku. Niestety nie udało nam się zakwalifikować na zawody wojewódzkie, ale zyskaliśmy cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.