Prezentacja projektów uczniowskich
w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Skibniewie

W środę, 29.05.2013 r., każdy z uczniów klasy II gimnazjum miał okazję przedstawić koleżankom i kolegom owoce swojej pracy nad wybranym zagadnieniem. Zadania, które wykonali uczniowie pod kierunkiem opiekunów metodą projektu, stały się przedmiotem publicznej prezentacji.

Grupy projektowe urozmaiciły swoje pokazy – drukując ulotki informacyjne, organizując wystawy i przygotowując prezentacje multimedialne.

Wszystkie wystąpienia wzbudziły żywe zainteresowanie obecnych na sali – pani Dyrektor, nauczycieli oraz uczniów klas I i III gimnazjum. Tematyka tegorocznych prezentacji była bardzo zróżnicowana. Obejrzeliśmy je w następującej kolejności:

-        Wątki żydowskie w historii lokalnej – Treblinka. (opiekun p. M. Łętowska)

-        Silniki spalinowe. Jak działają i jak są zbudowane. (opiekun p. K. Przyborowski)

-        Tradycyjne gry, w jakie grali nasi rodzice i dziadkowie. (opiekun p. J. Próchenko)

-        Gmina Sokołów Podlaski. (opiekun p. A. Chruściel)

-        Martwa natura w malarstwie polskim. (opiekun p. A. Borkowska)

Projekty oceniała komisja w składzie –  p. A. Siedlecka, p. R. Pliszka i p. M. Kownacka. Koordynatorem była p. M. Pogorzelska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i doceniamy ich wysiłki. Brawo!