Półkolonie 2011

Sprawozdanie z organizacji półkolonii letnich
 w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie

W dniach 01-12.08.2011r. w Zespole Oświatowym  im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

W półkoloniach uczestniczyło 50-ro dzieci z gminy Sokołów Podlaski. Kadrę pedagogiczną stanowiło 4 opiekunów i kierownik. Opiekę medyczną zapewniał Wiejski Ośrodek Zdrowia w Skibniewie. Uczestnicy półkolonii byli dowożeni codziennie przez wynajęty z sokołowskiego PKS autobus.

Ramowy program dnia przewidywał dwa posiłki dziennie (godz.900 – śniadanie oraz 1330 – obiad).

Na półkoloniach realizowano program kulturalno – oświatowy, w ramach którego odbyły się warsztaty plastyczne, zajęcia ze sztuki zdobienia papierem – decoupage, sportowe, integracyjne, teatralne, taneczne. Dzieci uczestniczyły w wyjazdach do Nowej Wsi Kosowskiej, gdzie poznawały zasady ekologii, atrakcją były przejażdżki konne, oglądanie zwierząt domowych, konsumowanie potraw regionalnych (blacharz) oraz do ,,Wioski Indiańskiej” w Borzychach – tam atrakcją było poznawanie zwyczajów Indian. Zorganizowano też wyjazdy do Sokołowa Podlaskiego – do siedziby Powiatowej Straży Pożarnej, na basen oraz zajęcia z kajakarstwa na stawie miejskim.

W ramach programu odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które przeprowadzali instruktorzy ratownictwa. Dzieci miały możliwość nauki praktycznych czynności resuscytacji na fantomach. Ponadto zostały zapoznane z zasadami bhp w gospodarstwie wiejskim i zagrożeniami jakie stwarza komunikacja w Internecie oraz z wykorzystaniem sprzętu mobilnego.

Kierownik półkolonii

Marek Pogorzelski