Pasowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej

Wtorek  04.10.2007r. był bardzo ważnym dniem w naszej szkole. O godzinie 1000  w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie Szkoły Podstawowej a okazją stało się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również najbliżsi bohaterów dnia – rodzice. Scenariusz całej uroczystości został przygotowany zgodnie z ceremoniałem szkoły. Dzieci przez cały wrzesień wytrwale przygotowywały się do tej uroczystości pod kierunkiem p.Agnieszki Borkowskiej. Swój pierwszy w życiu egzamin zdały na szóstkę. Świadkowie występów pierwszaków nagrodzili ich gromkimi brawami, a społeczność szkolna przyjęła jednogłośnie w swoje szeregi. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a pani dyrektor Mariola Pogorzelska w obecności rodziców, nauczycieli i uczniów pasowała ich na uczniów Zespołu Oświatowego w Skibniewie. Każdy z pierwszoklasistów otrzymał upominek oraz złożył odcisk kciuka w kronice szkoły. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez rodziców.

Motto uroczystości:

„Dzieciństwo nie jest jedynie przygotowaniem do życia,
lecz jest prawdziwym życiem”.

P. Rosegger

Tekst przygotowała – Justyna Rytel