Gminne obchody Dnia Niepodległości

Jedna z najważniejszych dat w historii Polski pierwszej połowy XX wieku to rocznica odzyskania niepodległości. W Polsce obchodzona jest corocznie, ku czci tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w gminne obchody uroczystości patriotycznej, których głównym punktem była Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym  w Czerwonce z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy AK, pocztów sztandarowych, jednostek OSP oraz przedstawicieli Zespołów Oświatowych.

Nasza szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy (członkowie SU: D. Częścik, M. Maleszewska,  M. Gęsina, J. Tomczuk, M. Banasiuk, K. Harasim), dyrekcję  p. W. Kapustę i p. M. Filiks, opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. I. Olędzką, nauczyciela w-f  p. M. Pogorzelskiego

Po uroczystej mszy św. delegacje samorządu gminnego oraz placówek oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Kopcu – Pomniku ku czci żołnierzy poległych w 1920r.

Aby uczcić 94. rocznicę odzyskania niepodległości, a przy okazji promować aktywność fizyczną, Gmina Sokołów Podl. zorganizowała I Gminny Bieg Niepodległości. Na starcie biegu stanęły reprezentacje szkół z terenu gminy Sokołów Podlaski. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 1000m pomiędzy Kopcem upamiętniającym żołnierzy poległych w 1920r., a Szkołą Podstawową im. H. Jankowskiego w Czerwonce. Najszybsi w swojej kategorii wiekowej okazali się uczniowie naszego gimnazjum zajmując odpowiednio miejsca:

I miejsce – Monika Paprocka

I miejsce – Rafał Skonieczny

II miejsce – Mateusz Skorupka

III miejsce – Magdalena Gęsina

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej zostali sklasyfikowani na miejscu IV i V.

Iwona Olędzka