Święto Niepodległości

Bądź dumny – jesteś Polakiem, pod takim hasłem Zespół Oświatowy im. M. Frąckowiak w Skibniewie świętował 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W piątek, 09.11.2012 r., w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy, od przedszkolaków po gimnazjalistów. Akademię przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum i klasy VI szkoły podstawowej. W uroczystości znalazło się miejsce na ważkie słowa – teksty polskich poetów           i prozaików; na muzykę i taniec – uczniowie kl. I gimnazjum zatańczyli poloneza skomponowanego przez W. Kilara do filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy; zaś uczniowie kl. VI wykonali pieśni legionowe, które towarzyszą nam od lat i zachowały ducha tamtych czasów. W tle mogliśmy obejrzeć pokaz slajdów – zdjęć dokumentalnych, ukazujących bohaterów walki o niepodległość, legionistów oraz postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

Szczególnie wzruszający był występ dzieci z zerówki, które zaskoczyły nas  żywiołową recytacją. Wszyscy uczniowie  i pracownicy szkoły przypięli do piersi biało - czerwone kotyliony, a dzieci z przedszkola wyglądały bardzo odświętnie i kolorowo z biało – czerwonymi flagami.

- Dumni jesteśmy ze wszystkich uczniów, którzy w przeddzień Narodowego Święta zgromadzili się w Zespole Oświatowym w Skibniewie, aby dać wyraz temu, iż hasło towarzyszące naszym obchodom jest wypełnione treścią – powiedziała pani dyrektor Wiesława Kapusta, kończąc uroczystość.