Konkurs "Jestem Mistrzem"

„Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym.
Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu,
kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi”

To motto stało się hasłem VII edycji  konkursu „Jestem Mistrzem”, który odbył się w naszej szkole, w dniu 18.04.2012r. Konkurs adresowany był  do uczniów klas III kształcenia zintegrowanego z terenu gminy Sokołów Podl. ze szkół w  Czerwonce, Nowej Wsi,  Przywózkach,  Grochowie i Skibniewie.

Celem konkursu adresowanego do najmłodszych uczniów, było stworzenie im możliwości wykazania się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i środowiskowej, a także kształtowania pożądanych postaw w działaniu zarówno indywidualnym jak i zespołowym. Dzieci mogły porównać własne wiadomości i umiejętności z tym, co zaprezentowali ich rówieśnicy z innych szkół,  Konkurs składał się z dwunastu zadań. Po każdej turniejowej rozgrywce zespoły otrzymywały punkty. Ich łączna suma zadecydowała o końcowym wyniku. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w skład, którego weszły nauczycielki poszczególnych szkół. Konkurs prowadziła p. A. Borkowska. Tytuł Mistrza i Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Oświatowego wywalczyli uczniowie z Zespołu Oświatowego w Czerwonce Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZO w Skibniewie.

Fundatorem nagród i sponsorem konkursu był wójt gminy Sokołów Podlaski p. Marcin Pasik    i dyrektor Zespołu Oświatowego w Skibniewie p. Marek Pogorzelski.

Wszyscy uczniowie, uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i książki. Corocznie konkurs „Jestem Mistrzem” spotyka się z dużym zainteresowaniem oraz przychylnością nauczycieli pracujących z uczniami i przedstawicieli władz gminy Sokołów Podl.