Konkurs poezji rosyjskiej

8 grudnia 2012 roku z Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Siedlcach odbył się X JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI ROSYJSKIEJ

„STROFY POD SAMOWAREM”.

Organizatorem konkursu było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenie Nauczycieli w Siedlcach. Koordynatorem i głównym pomysłodawcą pani Ewa Jagiełło – doradca metodyczny języka rosyjskiego.

Do konkursu w trzech kategoriach – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna przystąpiło łącznie prawie 60 osób ze szkół byłego województwa siedleckiego.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy I gimnazjum – Angelika Trebnio i siostry Olga i Joanna Jesionowskie recytujące wspólnie jeden wiersz.

Olga i Joanna Jesionowskie recytowały wiersz autorstwa Кирилла АвдеенкоМармеладки”, którym wywalczyły zaszczytne II miejsce, zdobywając dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W konkursie oceniano poprawność fonetyczną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Ola i Asia zostały docenione przez panią Darię Isaajewą  z Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie za wspaniałą wymowę i interpretację utworu.

Dziękuję za udział i życzę dalszych sukcesów językowych! - Sylwester Mosiej.