„Kto czyta, żyje wielokrotnie”

Takie motto przyświecało Konkursowi Pięknego Czytania, jaki odbył się 30.01.2008 roku w naszej szkole. Inicjatorką konkursu była pani Agnieszka Borkowska, a przygotowała go przy współpracy pani Anny Miklas.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumowania tekstu oraz stworzenia możliwości prezentacji własnych umiejętności.

W drodze wcześniejszych eliminacji z każdej klasy kształcenia zintegrowanego zostały wybrane dwie osoby, które reprezentowały swoje klasy. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytać wcześniej przygotowany fragment swojej ulubionej książki, a następnie fragment nowego nieznanego tekstu (wybranego w drodze losowania).

Zmagania uczestników konkursu oceniało jury w składzie – dyrektor szkoły pan Marek Pogorzelski, pani Anna Miklas i pani Joanna Próchenko. Przy wyborze laureatów konkursu jury brało pod uwagę technikę czytania przygotowanego tekstu – dykcję, intonację, modulację głosu oraz płynność czytania i intonację tekstu nowego. Jury miało nie lada problem z wyborem najpiękniej czytających uczniów, bowiem wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami, a sam konkurs stał na wysokim, wyrównanym poziomie.

I miejsce zajęła Natalia Zawistowska z klasy IIIb, II miejsce – Paweł Gosek z klasy IIIb, III miejsce – Klaudia Harasim z klasy II.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród był Dyrektor Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.

Tego typu konkurs odbył się po raz drugi w naszej szkole, ale wiemy już, że na trwałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły.

Agnieszka Borkowska
                                                                     Anna Miklas