50-lecie istnienia szkoły w Skibniewie

W Zespole Oświatowym im. M. Frąkowiak w Skibniewie 28 września 2008 r. odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia szkoły. Przygotowania do jubileuszu rozpoczęto wiele tygodni wcześniej. Uczestniczyli w nich nie tylko wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, ale również rodzice i uczniowie. Wsparcia finansowego udzielili pozyskani przez szkołę sponsorzy, którym za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

Na uroczystość przybyło wielu emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów. Wśród zaproszonych gości byli miedzy innymi:

·        Senator RP Waldemar Kraska

·        Wójt gminy Sokołów Podlaski Ryszard Domański

·        Prezes ZNP Danuta Zadrożna.

Obchody 50-lecia szkoły w Skibniewie rozpoczęły się uroczysta Mszą Świętą, którą celebrował tutejszy proboszcz Franciszek Szulak. Następnie wszyscy uczniowie i zaproszeni goście wysłuchali krótkiej historii o szkole, jej powstaniu, systemie pracy i pracownikach. Za część artystyczną odpowiedzialna była p. Joanna Próchenko. Uroczystość była dobrą okazją do spotkania się z kolegami, koleżankami i nauczycielami, a także do zobaczenia, jak obecnie wygląda szkoła.

Obchody 50-lecia szkoły uświetnił swoim występem zespół „Sokołowianie”. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali dawne tańce narodowe i ludowe przyśpiewki. Występ zespołu bardzo podobał się zgromadzonym gościom. Uroczystość 50-lecia szkoły w Skibniewie zakończyła się dyskoteką dla uczniów i młodzieży szkolnej.