Inscenizacja wielkanocna

Święta Wielkanocne poprzedzone są Okresem Wielkiego Postu. W tym czasie wszyscy przygotowują się do uroczystych obchodów Zmartwychwstania Pana Jezusa. Przygotowania poczynili również uczniowie naszej szkoły, poprzez świąteczne dekoracje korytarzy szkolnych i sal lekcyjnych, a także przygotowując świąteczny apel.

Scenariusz przedstawienia został oparty na fragmentach  książki Antoine De Saint – Exupery pt.: „Mały Książę”. Uczniowie z klas IV – tych i V - tych wzięli udział
w inscenizacji, za którą odpowiedzialna była p. Joanna Próchenko. Tematem przedstawienia było ukazanie tego, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze.

Nie powinniśmy skupiać się na rzeczach materialnych, awansach w pracy, pogoni za pieniędzmi, itp., bo nie o to w życiu chodzi. Szczera, prawdziwa przyjaźń, sympatia innych, to jest to, co powinno być dla każdego ważne. Takimi wartościami powinniśmy kierować się nie tylko w dorosłym życiu, ale również na etapie nauki w szkole. Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem wsłuchiwali się w treść dialogów, by zastanowić się nad sobą, nad swoim postępowaniem i relacjami z innymi.

Na zakończenie p. Dyrektor złożył wszystkim obecnym życzenia na nadchodzące Święta.