Festiwal projektów edukacyjnych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. II gimnazjum uczestniczyli w realizacji projektów edukacyjnych. Efekty ich pracy można było zobaczyć podczas Festiwalu projektów w dniu 14 czerwca 2012 r.

Wszyscy uczniowie wywiązali się z powierzonych zadań, 7 uczniów z bardzo dobrym wynikiem. Najlepiej, na maks. liczbę punktów został oceniony projekt  grupy pani M. Łętowskiej „Wątki żydowskie w historii lokalnej. Żydzi w Skibniewie”. Efektem pracy grupy projektowej pani M. Kruszewskiej jest skalnik, który w przeszłości podniesie estetykę placu szkolnego. Ciekawe prace zaprezentowały także  4 uczennice z grupy pani A. Borkowskiej, które posługując się różnymi technikami plastycznymi przedstawiły swoją wizję drzewa. Wychowankowie pani U. Młynarczuk zgłębiali tajniki nauk ścisłych, realizując projekt „Historia oraz znaczenie odkrycia radu i polonu przez Marią Skłodowską – Curie”. Pani J. Ołtarzewska podjęła się pracy z dwiema grupami projektowymi, które przedstawiły efekty swojej pracy na temat: „Państwa wzdłuż Nilu” oraz „Jak uczniowie Europy ubierają się do szkoły?”.