Sukces gimnazjalistki ze Skibniewa w ogólnopolskim konkursie

Uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Skibniewie Klaudia Harasim zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Moja mała ojczyzna – Wizytówka województwa, w którym mieszkasz” dla uczniów gimnazjów.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu  „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych  z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii–EDUSCIENCE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem konkursu było propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno -przyrodniczej i technicznej oraz rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów w podejściu do nauk matematyczno - przyrodniczych i językowych.

Klaudia wykonała  prezentację multimedialną województwa mazowieckiego w programie Prezi, za którą otrzymała cenną nagrodę - tablet 7’ z Wifi i systemem Android oraz książkę p.t. „Atlas efektywnego uczenia (się)”.

Program PREZI opanowała sama. Jest to innowacyjne narzędzie służące do budowania prezentacji multimedialnych. Całą treść prezentacji tworzyła   na zasadzie wielkiej interaktywnej mapy myśli, którą na koniec uporządkowała.

W obecności uczniów klasy II gimnazjum, wychowawcy klasy i administratora projektu EDUSCIENCE dyplom i nagrody wręczyła pani dyrektor Wiesława Kapusta, która  serdecznie pogratulowała uczennicy i zachęcała do dalszego rozwoju w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych  z wykorzystaniem  innowacyjnych  technologii.

Klaudii serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Szkolny administrator projektu  EDUSCIENCE Urszula Młynarczuk