Dzień Kobiet

„Byliście naprawdę wspaniali, okazaliście się prawdziwymi dżentelmenami… Podziwiam Was za to, co zrobiliście…” – tymi słowami zwróciła się pani wicedyrektor – Małgorzata Filiks do chłopców z klasy III gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Joanny Próchenko przygotowali imprezę z okazji Dnia Kobiet.

W programie „Kobiety i muzy”, do którego zaprosili młodsze koleżanki z klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali niektóre niezapomniane wiersze i piosenki, dedykując je wszystkim koleżankom i paniom, które pracują w Zespole Oświatowym w Skibniewie. Młodzi dżentelmeni przywołali różne wizerunki kobiet – romantyczne anioły, kobiety fatalne, bohaterki, wspaniałe i okropne, mądre, dzielne, próżne, kapryśne, złośliwe i skomplikowane. Ale na koniec zgodnie stwierdzili, że to one – kobiety tworzą życia czar, a „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, dlatego każda dziewczyna otrzymała słodki upominek ufundowany przez Samorząd Uczniowski, a wszystkie Panie (dzięki Radzie Rodziców) zostały obdarowane pięknym różami. Ten miły akcent spotkał się z aprobatą płci pięknej, nie zabrakło czarujących uśmiechów, pięknych życzeń i podziękowań.

Szkolna publiczność niezwykle gorąco przyjęła także taniec dziewczynek z klasy III, które wystąpiły w układzie choreograficznym (przygotowanym przez panią Anetę Pogorzelską) do piosenki Edyty Górniak „Jestem kobietą”. Zaś na zakończenie imprezy męskie jury ogłosiło wyniki plebiscytu przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski. Według męskiej części naszej szkoły najsympatyczniejszą panią jest p. Iwona Olędzka; tytuł najsympatyczniejszej dziewczyny w szkole podstawowej zdobyła Gabrysia Jaczewska, a w gimnazjum – Karolina Wojewódzka.

Joanna Próchenko