DZIEŃ ZIEMI – JEJ LOS JEST NASZYM LOSEM

22 kwietnia 2013 roku w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w licznych działaniach skłaniających do refleksji, jak chronić i szanować wspólny dom – planetę Ziemię, ponieważ jej los jest naszym wspólnym losem.

W ramach obchodów odbyły się spotkania dla klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej   z leśnikiem panem Arturem Ślusarczykiem, pracownikiem Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Przekazał on uczniom ważne informacje związane ze swoją pracą. Poruszył wiele ciekawych tematów, opowiadając i prezentując eksponaty. Mówił o gatunkach drzew, o zwierzętach naszych lasów, o korzyściach płynących z lasów i ochronie kompleksów leśnych. Udało mu się zainteresować dzieci wyjątkowo pięknymi ilustracjami ptaków i zwierząt.
            Największą atrakcją spotkania był pokaz eksponatów – gablot z różnymi owadami żyjącymi   w Polsce i na świecie. Pan Artur od dawna interesuje się światem owadów i bez przerwy wzbogaca swoją kolekcję. Dzieci zadawały wiele pytań i z dużym zaciekawieniem oglądały wszystkie prezentowane okazy. Była to ciekawa lekcja przyrody i ochrony środowiska.
            Uczniowie naszego gimnazjum również włączyli się w akcję Dnia Ziemi.  Klasy I i II sprzątały pobocza dróg prowadzących do szkoły od strony Sokołowa Podlaskiego, Kosowa Lackiego, Hilarowa, Pogorzeli i Kurcz. Klasa trzecia gimnazjum przygotowała plakaty o ochronie Ziemi, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Samorząd uczniowski przygotował wydanie specjalne gazetki - EKO GAZETKĘ.