Konkursu interdyscyplinarny
„Wokół odkryć naukowych polskiej noblistki
Marii Skłodowskiej-Curie”

Rok 2011 był rokiem noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do konkursu interdyscyplinarnego „Wokół odkryć naukowych polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie” ogłoszonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2011/12.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie naukami ścisłymi w szczególności fizyką
i chemią oraz zapoznanie całej społeczności uczniowskiej z postacią polskiej uczonej i jej naukową działalnością. Warunkiem uczestnictwa w konkursie interdyscyplinarnym jest realizacja projektu edukacyjnego.

Nasi uczniowie zrealizowali następujące działania wchodzące w skład projektu:

1. Przygotowali i przedstawili w klasach prezentację o życiu i działalności uczonej.
  2. Wykonali gazetkę ogólnoszkolną „PoRa na Marię”.
  3. Uczestniczyli w wykładach i pokazach na Uniwersytecie Warszawskim p.t. „Maraton jądrowy”.
  4. Przystąpili do testu. Etap szkolny.
  5. Przesłali sprawozdanie częściowe oraz prezentację multimedialną z realizacji projektu edukacyjnego do MSCDN w Siedlcach.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się następujące osoby:

Karolina Wojewódzka kl. II b
Kamil Harasim kl. II b