Wycieczka do Białowieży

Dnia 11 czerwca  2013 roku  uczniowie klas I- III  naszej szkoły byli na  wycieczce w Białowieży. Pierwszym punktem programu wycieczki był Rezerwat Pokazowy Żubra, gdzie uczniowie podziwiali żubry, łosie, sarny, dziki, jelenie, wilki, tarpany, rysie, żubronie. Po wyjściu z rezerwatu był czas na zakup pamiątek. Uczniowie zwiedzili  również Muzeum Przyrodniczo – Leśne, które wywarło na nich ogromne wrażenie. Jest ono obecnie  jednym z najnowocześniejszych obiektów przyrodniczych w naszym kraju. Tutaj poznali naturalnych mieszkańców puszczy - zwierzęta drapieżne i roślinożerne, ptaki oraz zbiorowiska leśne - bór, łęg, grąd i ols. Dowiedzieli się, że najważniejszym obiektem chronionym w puszczy jest Białowieski Park Narodowy o powierzchni 5 tys. hektarów.
Z wieży widokowej podziwiali panoramę Białowieży i okolic. Pogoda sprzyjała, więc odbył się również spacer „Szlakiem Dębów Królewskich”, który dzięki pani przewodnik był jednocześnie „żywą lekcją” języka polskiego, historii i przyrody. Te piękne, stare drzewa mają po kilkaset lat, wszystkie są pomnikami przyrody i noszą imiona królów polskich. Po aktywnym zwiedzaniu nadszedł czas na wspólny odpoczynek przy ognisku, przy którym uczniowie mogli upiec pyszne kiełbaski oraz wesoło spędzić czas.