Akademia z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

,,A gdy rozbłyśnie Trzeci Maj, dzień wspomnień i radości
Niech cały wielki, polski kraj, spojrzy się ku przeszłości"

3 Maja 2009 Zespół Oświatowy w Skibniewie uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystym Apelem
o godz. 11 w kościele w Skibniewie. Kl. I Gimnazjum pod przewodnictwem swojej wychowawczyni, p. Małgorzaty Jóźwiuk oraz p. Anny Tomczuk podczas kazania zaprezentowali uroczysty apel. Uczniowie oprócz wzniosłych tekstów odśpiewali pod przewodnictwem pana organisty Kazimierza Potera 4 pieśni: Mazurek Dąbrowskiego, Mazurek III maja, Z Dawna Polski Tyś Królową oraz Rotę. Uroczystość uświetniła obecność wójta Ryszarda Domańskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w swoich galowych strojach.
Na koniec odświętnie ubrani uczniowie upamiętnili rocznicę Konstytucji 3 Maja wkładając biało- czerwone tulipany do wazonu ołtarza kościoła w Skibniewie, którego oddanym gospodarzem jest proboszcz Franciszek Szulak.
W Akademii brali udział następujący uczniowie: Banasiuk Jacek, Wyszomierski Piotr, Rytel Kinga, Tomczuk Justyna, Uziębło Paulina, Jelińska Agnieszka, Hołubiec Sylwia, Wyszomierska Ewelina, Uścińska Marta, Jesionowska Martyna.
W chórku śpiewały również  kl. IV a oraz IV b.
W przygotowaniach do Akademii brali udział nauczyciele: Małgorzata Jóźwiuk, Anna Tomczuk, Anna Miklas,
Jan Kowalski.