VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki od 2009 roku organizuje Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozgrywane są kolejne edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli i promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia.

VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich odbywał się w dniach 26 maja–1 czerwca 2016 roku. W ramach tej akcji dniu 1 czerwca w Zespole Oświatowym w Skibniewie zorganizowano „Dzień Sportu”. Przygotowano bogaty program sportowy. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wychowankowie przedszkola mogli tego dnia wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych.  Przedszkolaki biegały, rzucały woreczkami do celu i na odległość, skakały na piłkach, rzucały kółkiem do gry w ringo. Dzieci z klas I-III rywalizowały w „wyścigach rzędów” i „przerzucance”, skakały na odległość i rzucały piłką lekarską. Klasy IV-VI i I-III gimnazjum uczestniczyły w turnieju piłkarskim „Mini Euro 2016”.

Wszyscy spędzili ten dzień aktywnie. Gry i zabawy dały dzieciom możliwość spróbowania  własnych sił w wybranej dyscyplinie, sprzyjały integracji i dostarczały wiele emocji. Dzień Sportu to znakomita okazja, by zaszczepić w dzieciach ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego.

Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!