Dzień Matki

„ Ten jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:

dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi.”

25 maja 2016 r. mamy uczniów klas I-II zaszczyciły nas swoją obecnością na spotkaniach klasowych zorganizowanych specjalnie dla Nich z okazji Ich święta.

Tego dnia wszystkie dzieci, te małe, średnie i te duże, pamiętają o swoich kochanych Mamach. Obdarzają je  kwiatami, prezentami, buziakami, ale przede wszystkim wyrażają swoją miłość w ciepłych słowach, płynących prosto z serca, bo wiedzą, że:

„ Najlepsze u Mamy jest to, że ją mamy.

Mamy ją swoją, nie cudzą,

nie inną, lecz zawsze tę samą.

Naszą - wszędzie i przez cały czas.

I żeby nie wiem, co się stało,

Mama zostanie Mamą!”

Podekscytowane córki i przejęci synowie w licznych wierszach i piosenkach opiewali zalety swoich Rodzicielek, a One ze wzruszeniem odbierały czułe słowa kierowane pod Ich adresem:

„ Mijają lata w rozpędzie,

Twarde skały czas kruszy.

Miłości matki do dziecka

Żaden czas nigdy nie ruszy.”

Na zakończenie wręczyły Mamom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki, zaprosiły na słodki poczęstunek i „śpiewająco” podały przepis na dobry dzień:

„ Na dobry dzień wspaniały przepis mam:

Uściskam mamę i buziaczka dam.

Przegonię chmury i otworzę słonku drzwi.

I już humorek murowany mam!”

Wychowawczynie klas I-II:

Małgorzata Jóźwiuk