IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

25 maja 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem burmistrza miasta Sokołów Podlaski p. B. Karakuli oraz starosty powiatu sokołowskiego p. L. Iwaniuka. „Wiosna otwiera nam serca” to tegoroczne hasło przewodnie konkursu.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych,  rozbudzanie  zainteresowań, a  także przybliżenie uczniom kultury rosyjskiej, angielskiej i niemieckiej.

Uczestnicy prezentowali wybrane utwory w języku rosyjskim, angielskim i niemieckim w dwóch kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały Gabriela Jaczewska z klasy VI w piosence „ Ja tebja ne otdam” grupy Serebro i Martyna Mąka z klasy III G w piosence „ A thousand years” Christiny Perri.

Dziewczęta, choć nie zajęły zaszczytnych miejsc, pięknie zaśpiewały i dostały dyplomy za udział w konkursie. Konkurs niewątpliwie dostarczył wszystkim widzom i uczestnikom niesamowitych wrażeń.

Małgorzata Kownacka