Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

„ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”

W środę, 4 maja 2016 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, w wierszach  i piosenkach, pokazali piękną lekcję historii, nawołując: „Nauczmy się na pamięć tego kraju, litera po literze, dzień po dniu…”.

Chociaż jeszcze mali, bo zaledwie sześcio- , siedmioletni, z dumą i powagą mówili o polskim hymnie, godle i konstytucji. Przypomnieli również o Święcie Pracy, przypadającym 1 maja i Dniu Flagi, obchodzonym 2 maja. Trzecioklasiści wysławiali piękno naszego kraju, mocno podkreślając: „ Nasze piękniejsze niż czyjeś!”.

Chyba wszyscy poczuli swoją przynależność do Polski, wyrażoną przez Julię w prostych wersach: „ Nasza Ojczyzna, tak po prostu powiem, to my, my wszyscy: ty i on, i ja” i razem z Olą śpiewali „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”.

M. Jóźwiuk

A. Borkowska