Obchody Dnia Ziemi w Zespole Oświatowym w Skibniewie

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Oświatowego w Skibniewie 22 kwietnia  świętowali Dzień Ziemi. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów, namawiające do szanowania i dbania o naszą planetę Ziemię. Uczniowie pragnęli podkreślić, że każdy może i powinien przyczyniać się do korzystnego kształtowania otaczającego nas środowiska, którego jesteśmy częścią. Chroniąc nasze środowisko przed zagładą, zagwarantujemy sobie lepszą przyszłość.

Uczniowie  klas I-III  szkoły podstawowej obejrzeli bajkę ekologiczną „Rady na odpady”. Przedstawiciele tych klas  uczestniczyli w konkursie wiedzy ekologicznej. Dzieci podczas spotkania wzbogaciły swoją wiedzę na temat ochrony przyrody. Dowiedziały się, jak długo „żyją” odpady i co zrobić, aby tych odpadów było jak najmniej. Nauczyły się segregować śmieci do odpowiednich koszy.

Uczniowie klas IV-VI wykonali prezentacje multimedialne na temat ochrony środowiska, które zaprezentowano podczas pokazu.

Młodzież z klas gimnazjalnych I-II miała możliwość uczestniczenia w konkursie ekologicznym z wykorzystaniem smartfonów.

Klasa III gimnazjum posadziła świerk – „Drzewo Absolwentów 2016”.

Najwięcej radości sprawił wszystkim pokaz mody ekologicznej, który podziwiali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Stroje zostały wykonane ze starych, niepotrzebnych już materiałów tj. gazet, kartonów, płyt CD, książek. Zaprezentowano kreacje, które są nie tylko praktyczne i oryginalne, ale również mało kosztowne.

Taki dzień jak 22.04.2016 r. na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i sprawi, że będą w świadomy sposób dbali o nasze środowisko i zachęcali do tego również innych.