Tydzień Kultury 17-22.03.2016r.

W dniach 17 - 22. 03. 2016 r. w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie realizowany był projekt edukacyjny „Tydzień Kultury”. Celem projektu było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego.

W realizację projektu zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem:

Czwartek – dzień książki,

Piątek – dzień teatru,

Poniedziałek – dzień muzyki,

Wtorek – sport z kulturą.

W czwartek odbyły się dwa konkursy czytania. Konkurs dla młodych czytelników w języku rosyjskim, dla uczniów klasy VI i klas I-III gimnazjum,  zorganizowany został przez p. M. Kownacką. Pani A. Miklas przeprowadziła konkurs pięknego czytania dla uczniów klas I – III.

Głównym punktem programu w tym dniu było pasowanie uczniów klas I na czytelników. W zorganizowanej przez p. E. Smolik i p. M. Rzążewską uroczystości, oprócz społeczności szkolnej, uczestniczyli zaproszeni goście: pani Edyta Andryszczyk - sekretarz Gminy Sokołów Podlaski, pani Grażyna Czarnocka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonce oraz rodzice.

W tym dniu wszystkie klasy wykonały też plakaty przedstawiające w formie graficznej wylosowane wcześniej przysłowie. Czwartek był też dniem bez telefonu.

W piątek uczniowie z kółka teatralnego, prowadzonego przez p. J. Próchenko, wystawili spektakl „Kopciuszek – teatr niejedno ma imię”. Zebrana na widowni młodzież mogła zaprezentować zasady kultury w miejscach publicznych. Przedstawienie oglądali również nauczyciele i rodzice.

Poniedziałek rozpoczął się koncertem talentów. Uczniowie Zespołu Oświatowego w Skibniewie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne. Następnie wręczono „ordery uśmiechu” najmilszym uczniom i uczennicom z klas 0 – III, natomiast najmilsi uczniowie z klas IV – VI i I – III gimnazjum walczyli o tytuł „Ucznia z klasą” biorąc udział w quizie. Zwycięzcami quizu zostali: Patrycja Kosowska i Bartosz Tarapata. Nauczyciele przyznali też tytuł “Klasy z klasą”. Otrzymali go uczniowie klasy IV.

Ostatnim punktem programu w tym dniu był koncert młodzieżowego zespołu muzycznego Szara Band. Uczniowie z Zespołu Szkól Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim pod kierunkiem p. B. Kwiatkowskiego uświetnili Tydzień Kultury wspaniałym występem.

We wtorek młodzież miała okazję uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach sportowych prowadzonych przez p. A. Solkę i p. M. Borkowskiego ze Studia Odnova w Sokołowie Podlaskim. Gimnazjaliści z radością i zaangażowaniem wykonywali zaproponowane przez instruktorów ćwiczenia.

Godzina wychowawcza w każdej klasie była w tym tygodniu poświęcona tematowi kultury osobistej. Uczniowie przygotowali też gazetki na temat kultury.

Realizacja projektu wpłynęła na podniesienie poziomu kultury osobistej oraz utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy współpracowali w organizacji Tygodnia Kultury oraz sponsorom nagród, którymi byli: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim oraz Studio Odnova body & soul.

Małgorzata Kownacka

Elżbieta Derlicka