Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W konkursie wzięło udział 15 uczestników, każdy z nich  zaprezentował  wybrany wiersz poety.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Miklas, Edyta Smolik, Joanna Próchenko oceniając recytację, brała pod uwagę: znajomość tekstu, wyrazistość, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Podczas eliminacji gminnych w Czerwonce, w dniu 13 listopada 2015 r., naszą szkołę reprezentowały:

1. Małgorzata Buczyńska, kl. III

2. Aleksandra Mąka, kl. III

3. Gabriela Jaczewska, kl. VI

4. Paulina Kaniuk, kl. I

5. Ewa Maleszewska, kl. II

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali, ufundowane przez Wójta Gminy Sokołów Podlaski, dyplomy pamiątkowe, nagrody książkowe oraz słodkie upominki, które wręczyła pani sekretarz - Edyta Andryszczyk.

Nasze uczennice bardzo ładnie zaprezentowały się podczas eliminacji gminnych. Ewa Maleszewska zajęła I miejsce, Małgorzata Buczyńska - II, Gabriela Jaczewska i Paulina Kaniuk - III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Ewa i Małgosia będą reprezentowały naszą szkołę i gminę w Sokołowie Podlaskim podczas eliminacji powiatowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Joanna Próchenko