Szkolne obchody Święta Niepodległości

„Tu wszędzie jest moja ojczyzna” – pod takim hasłem uczniowie Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie świętowali 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

12 listopada w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna – w odświętnych strojach, z przypiętymi do piersi biało-czerwonymi kotylionami.

Akademię przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum oraz klas I- III szkoły podstawowej. W programie uroczystości znalazły się piękne utwory polskich poetów oraz pieśni patriotyczne, przypominające wszystkim o wydarzeniach, które dla nas Polaków są powodem do dumy i radości. Najmłodsi z przejęciem recytowali wiersze poświęcone symbolom narodowym, a dzieci z klasy „0”  zaprezentowały żywiołowy korowód marszowy.