Wizyta duszpasterska Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa w Zespole Oświatowym w Skibniewie

„ Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi”

W poniedziałek 09.11.2015 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Pikus. Ta wizyta była wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej – dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi, a przede wszystkim  dla uczniów.

Uroczyste spotkanie otworzyła pani dyrektor Wiesława Kapusta, tradycyjnie witając czcigodnego gościa „chlebem i solą”. Młodzież odśpiewała donośnie pieśń „Bądź pozdrowiony gościu nasz”, po czym zaprezentowała krótki program artystyczny.

Prezentacja multimedialna, recytacja wierszy, a zwłaszcza taniec w wykonaniu uczniów zerówki, pokazały w praktyce obecność wartości chrześcijańskich w wychowaniu naszych uczniów i ujęły za serce Jego Ekscelencję. Gość dołączył do tańczącej gromadki, co wywołało aplauz na widowni i przełamało mur nieśmiałości. Uczniowie uważnie wysłuchali słów ks. Biskupa i bez skrępowania odpowiadali na Jego pytania. Gromkie oklaski były najlepszym dowodem, że mądre słowa połączone z poczuciem humoru i spontanicznością naszego Gościa, trafiły do młodzieży i zdobyły ich uznanie.

Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z pracownikami szkoły oraz na  słodki poczęstunek.

Małgorzata Jóźwiuk