Śniadanie Daje Moc

Zespół Oświatowy w Skibniewie uczestniczy w piątej edycji programu „Śniadanie Daje Moc”. Jego celem jest propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród uczniów i zmniejszanie zjawiska niedożywienia w szkołach.

W edukację najmłodszych w kwestii prawidłowego żywienia zaangażowali się w szkole zarówno nauczyciele, jak i rodzice. 8 listopada w klasach 0 – III zorganizowano dzień "Śniadanie Daje Moc". Uczniowie tego dnia, z pomocą rodziców, przygotowali zdrowy, bogaty w witaminy posiłek. Na stołach znalazły się pyszne, kolorowe kanapki, płatki, jogurty, warzywa i owoce.

Wspólne śniadanie było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole.