Ogólnopolski Konkurs „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Z radością przyjęliśmy zaproszenie na posumowanie X edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka", jak co roku zorganizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.

Na ponad półtora tysiąca prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II – Papież Rodziny", prace 3 naszych uczennic zdobyły uznanie jury na etapie diecezjalnym:

1.      Natalia Świeżak, ucz. kl. VI - I miejsce w kategorii III ( klasy IV-VI szkoły podstawowej),
2.      Weronika Buczyńska, ucz. kl. V - wyróżnienie w kategorii III
3.      Ewa Maleszewska, ucz. kl. II gimnazjum - nagroda w kategorii IV (szkoły gimnazjalne).

Nagrody zostały wręczone 16 października w 28 rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę apostolską. W uroczystości wzięli udział: bp. Antoni Dydycz, ks. dyr. Wydziału Katechetycznego - Krzysztof Mielnicki, przedstawiciele władz województwa podlaskiego, burmistrz miasta Bielsk Podlaski- Jarosław Borowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Liczymy na udział i równie piękne, ciekawe prace w przyszłym roku.

Teresa Grądzka