Ślubowanie uczniów klas pierwszych

„ Puk, puk, to ja, mały uczeń – pierwszaczek!”

16 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do szkolnej społeczności podczas ceremonii pasowania na ucznia.

Podczas części artystycznej pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń, Małgorzaty Jóźwiuk i Iwony Olędzkiej, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Z przejęciem i wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wyklaskiwali i wytupywali rytmy, udowadniając wszystkim zebranym gościom, że naprawdę wiele już potrafią.

Po programie artystycznym z honorem złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły(…)”. Pani dyrektor, Wiesława Kapusta, dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Po części oficjalnej rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.

Małgorzata Jóźwiuk
Iwona Olędzka