Dzień Patrona

16 października 2015 roku w Zespole Oświatowym w Skibniewie świętowaliśmy Dzień Patrona.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, odprawioną przez księdza proboszcza Krzysztofa Malinowskiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali montaż poetycki poświęcony naszej patronce – Mariannie Frąckowiak. Młodzież recytowała wiersze, które napisali uczniowie z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia naszej szkole. Są one świadectwem obecności wśród nas ideałów, którymi żyła Pani Marianna – w czasie II wojny światowej żołnierz WSK AK, sanitariuszka, uczestniczka tajnego nauczania. Po wojnie nauczycielka, wychowawczyni dzieci i młodzieży, prekursorka akcji charytatywnych, animatorka życia kulturalnego, która uczyniła z naszej szkoły miejsce ważne dla całej lokalnej społeczności.

Następnie pod tablicą upamiętniającą bohaterów tajnego nauczania – nauczycieli, wychowawców, tych, dla których wartości były zawsze drogowskazem w czasie walki i pracy – uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicz oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Nie każdy zostaje w pamięci wielu…
    Zostają ci, którzy oddali siebie innym.

A. Miklas, A. Siedlecka