Dziękujemy wszystkim, co pracują w szkole…

W dniu 13 października 2015 r. uczniowie  Zespołu Oświatowego  w Skibniewie dziękowali wszystkim, co pracują w szkole. Mieli też okazję poznać smak pracy nauczycielskiej, wykazać się kreatywnością i odpowiedzialnością, prowadząc lekcje i wcielając się w role nauczycieli.

Chociaż za oknem wiał zimny wiatr i siąpił jesienny deszcz, nasza sala gimnastyczna rozkwitła kwiatami  słów skierowanych do dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i emerytów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Nie zabrakło uśmiechów, zabawnych scenek z życia uczniowskiego, podziękowań i życzeń wyśpiewanych i wyrecytowanych przez dzieci i młodzież, bo „wdzięczność ucznia ma tysiąc twarzy i tajemniczy urok łobuzerskiej nieprzewidywalności, bo jest bezzwrotna, bo inna w każdym z nas…”

Do podziękowań i życzeń uczniów dołączyli się też rodzice. Rozstrzygnięty został, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski,  konkurs „Rozpoznaj nauczycieli na zdjęciach sprzed lat”, który wygrała Angelika Skibniewska z kl. III gimnazjum.

„Święto Edukacji Narodowej to także okazja, by docenić nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej; promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości” jak powiedziała pani dyrektor, Wiesława Kapusta, która złożyła życzenia wszystkim świętującym i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły p. Iwonie Benedykciuk,  p. Joannie Próchenko i p. Markowi Mieteniowi.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali wszystkich własnoręcznie wykonanymi  upominkami  oraz przyznali tytuły honorowe w trzech kategoriach: Nauczyciel – KUMPEL, KOSA, MISTRZ. Tytuły te zdobyli: p. Marek Mieteń (nauczyciel – KUMPEL), p. Aleksandra Siedlecka (nauczyciel – KOSA) i p. Joanna Próchenko (nauczyciel – MISTRZ).

Ewa Maleszewska pod kierunkiem p. Joanny Próchenko