"Darz bór"

Już od ubiegłego roku szkolnego w Zespole Oświatowym w Skibniewie realizowany jest projekt ,,Przyjaźni środowisku”. W ramach tego projektu gościliśmy w szkole w dniu 30.09.2015 r. pracownika Nadleśnictwa ,,Sokołów” – Pana Waldemara Szmurło. Pan leśniczy spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, a następnie z naszymi gimnazjalistami.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek o życiu lasu, o wpływie człowieka na środowisko, a także o korzyściach, jakie czerpie człowiek i przyroda z lasów.

Uczniowie zadali wiele pytań, np.: o wykonywaniu zawodu leśniczego.

Wielką furorę wywołało powitanie zagrane przepięknie przez leśniczego na rogu myśliwskim, co dla wszystkich było nie lada okazją, aby poznać tradycyjny ,, leśny instrument ” i melodię.

Składamy wyrazy uznania dla Pana leśniczego, który bardzo zainteresował naszych uczniów w/w problematyką. Dzięki temu spotkaniu wzrosła świadomość ekologiczna i zainteresowanie przyrodą naszych uczniów.