Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego...

... to motto przewodnie programu artystycznego przygotowanego przez klasę III gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Próchenko z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

26 czerwca 2015 r. o godz. 9.00 w nowej sali gimnastycznej w Skibniewie popłynęły słowa  Mazurka Dąbrowskiego na znak, że uroczystość czas zacząć. Po przemówieniu pani dyrektor Wiesławy Kapusty nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przedstawicielom klasy II gimnazjum, a potem najprzyjemniejszy moment dla uczniów - wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w zawodach sportowych, zwycięstwo w konkursach, stuprocentową frekwencję, kreatywność i zaangażowanie w życie szkoły. A nagrody w tym roku były naprawdę wspaniałe! Pani dyrektor gratulowała sukcesów nie tylko uczniom, ale także ich rodzicom.

Po części oficjalnej gimnazjaliści zaprosili licznie zgromadzoną w sali gimnastycznej społeczność szkolną i księdza proboszcza Krzysztofa Malinowskiego na pełną humoru część artystyczną "Jacy byliśmy? Jacy jesteśmy? Gimnazjalistą być! ", podczas której zaprezentowali scenki z życia szkoły, jakie najbardziej zapamiętali podczas  dziesięcioletniej nauki w Zespole Oświatowym im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie. Pięknie podziękowali dyrekcji, wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i przeprosili za to, co było głupie i złe. By zostawić po sobie miłe wspomnienia, z gracją zatańczyli poloneza. Patrząc na nich eleganckich, uśmiechniętych niejeden pomyślał: Aż żal, że już odchodzą! Ale czas płynie szybko, przed nimi nowy etap w życiu, nowy rozdział do napisania w wielkiej księdze życia, bo każdy koniec jest początkiem czegoś nowego... Życzymy, by był to kolejny dobry okres w ich życiu, tego samego życzyli im koledzy i koleżanki  z kl. II gimnazjum, którzy wyśpiewali swe życzenia w rytm przeboju "Ale to już było", a także przygotowali miłe upominki.

Na zakończenie w wakacyjną atmosferę wprowadził nas występ dziewczynek z grupy przedszkolnej prowadzonej przez panią Elżbietę Derlicką. Przedszkolaki, jak zwykle pełne uroku, wywołały burzę oklasków i promienne uśmiechy na wszystkich twarzach. Wszak mamy lato i zaczęły się wakacje!

Joanna Próchenko