XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2015 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała w Skibniewie. Nasz sztab skupiał 15 wolontariuszy: 10 uczniów Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie i 5 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niecieczy. Jak co roku wolontariuszom pomagały zaangażowane w akcję osoby chętne.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli (Iwona Olędzka, Edyta Smolik, Agnieszka Borkowska, Joanna Próchenko  i Beata Jówko ze szkoły  w  Niecieczy) oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, mimo niesprzyjającej aury, podczas kwesty w tym roku zebrano do puszek: w Skibniewie - 2016.40 zł, w Niecieczy - 876. 63 zł, ponadto z licytacji gadżetów WOŚP uzyskaliśmy 199 zł, zatem sztab WOŚP w Skibniewie przekaże fundacji Jurka Owsiaka 3092.03 zł na rzecz potrzebujących.

Zebrane podczas tegorocznego finału pieniądze zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrii: onkologicznych, kardiochirurgicznych, pulmonologicznych i reumatologicznych,  a także godnej opieki medycznej seniorów na oddziałach geriatrii i doposażenie zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc i ciepłe słowa, wolontariuszom za ofiarność i zaangażowanie.