Warszawa da się lubić

Dnia 20 grudnia 2014 roku uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Skibniewie, biorący udział w projekcie unijnym ,,Moja przyszłość”, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

Pierwszym punktem programu wycieczki był udział w lekcjach muzealnych:     ,,Tajemnice fonografii” dla gimnazjum, oraz –,,Jak las zamienił się w węgiel” dla szkoły podstawowej. Lekcje odbyły się w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki.

Kolejną atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. O pracy piłkarzy, trenerów, sprawozdawców sportowych i całego sztabu personelu pomocniczego świata piłkarskiego opowiedział nam przewodnik, oprowadzając tzw. trasą piłkarza. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji i odwiedzili miejsca znane im tylko z telewizyjnych relacji. Przechadzka sektorami dla widzów, ogromna płyta boiska, wspaniały zamykany dach stadionu i obecność w miejscu pracy ludzi, którzy są ich idolami dostarczyła naszym uczniom wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.

Kiedy nadszedł czas przerwy obiadowej pojechaliśmy do  C.H. Arkadia, gdzie mogliśmy zjeść ciepły posiłek, zrobić drobne świąteczne zakupy i przygotować się na dalsze atrakcje.

Bardzo interesujący okazał się ostatni punkt programu, czyli pobyt w  Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy  mieliśmy okazję poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę. Byliśmy w planetarium na spektaklu pt. ,,Na skrzydłach marzeń”, wyświetlanym w 3D. Kosmiczna podróż przyprawiła nas o zawrót głowy.

Przejazd ulicami Starego Miasta, panorama przedświątecznej stolicy, rozświetlonej efektownymi iluminacjami, zakończyły naszą ciekawą i inspirującą wycieczkę.

U. Młynarczuk