Udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 8.05.2015 r. uczennica kl. V – Natalia Świeżak oraz uczniowie kl. VI – Tomasz Skibniewski i Wiktor Zawadzki uczestniczyli w VI Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej. Turniej odbył się w ZO w Grochowie. Brały w nim udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą symboli i historii Unii Europejskiej oraz mieć ogólną wiedzę na temat państw członkowskich. Konkurencje miały różne formy – były pytania quizowe, testowe, gry i zabawy. Celem turnieju było popularyzowanie wiedzy o krajach członkowskich Unii Europejskiej, rozwijanie zainteresowań problematyką UE oraz umożliwienie uczniom wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Wróciliśmy zadowoleni z udziału w ciekawej imprezie.

Maria Łętowska