Smacznie, zdrowo i sportowo

"Smacznie, zdrowo i sportowo..." - pod tym hasłem upłynął dzień 10 kwietnia 2015 r. w klasie trzeciej gimnazjum w Zespole Oświatowym w Skibniewie. Od rana po szkole roznosiły się smakowite zapachy  pieczonego chleba i szarlotki. Gimnazjaliści pod kierunkiem: wychowawczyni - Joanny Próchenko  i katechetki - pani Teresy Grądzkiej, zorganizowali  w szkole happening w ramach realizacji programu "Trzymaj Formę". Podczas lekcji wychowania fizycznego trzecioklasiści aktywnie brali udział w proponowanych przez pana Marka Pogorzelskiego ćwiczeniach, pamiętając, że ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania, opracowali hasła promujące zdrowy styl życia i upowszechnili je na gazetce szkolnej. Wszystkich zwolenników zdrowej, smacznej żywności zaprosili do swojej klasy na degustację, podczas której można było skosztować kolorowych kanapek z chlebem z mąki pszenno - żytniej z ziarnami (według przepisów kuchni staropolskiej) z dużą ilością warzyw lub powidłami domowej roboty, pasztetu z soczewicy, pieczonych jabłek z wiśniami, chipsów z marchewki i czerwonych buraków, ciasteczek osianych, naparu z lipy i mięty z cytryną i miodem...  Ale prawdziwym hitem okazała się pyszna, pachnąca cynamonem szarlotka i dietetyczne chipsy jabłkowe. Degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodszych  koleżanek i kolegów, a także pracowników szkoły. Dumni ze swojego przedsięwzięcia trzecioklasiści, którzy zadbali nie tylko o ilość, ale także o jakość i estetykę serwowanych potraw oraz higienę podczas ich przygotowania,  godnie pełnili honory gospodarzy imprezy.

Joanna Próchenko