Diecezjalny Dzień Młodzieży Drohiczyńskiej

Dnia 12 września odbyła się pielgrzymka uczniów naszego gimnazjum do Serpelic. Myślą przewodnią tegorocznego  Diecezjalnego Dnia Młodzieży Drohiczyńskiej były słowa  zapisane w ewangelii św. Jana: „Nauczycielu gdzie jesteś? ... Chodźcie, a zobaczycie". Tegoroczna uroczystość rozpoczęła przygotowania diecezji drohiczyńskiej do spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się  w 2016 roku.  W pierwszym etapie naszej wędrówki zebraliśmy się w kościele w Siemiatyczach, gdzie odbyła się konferencja podczas której m.in. wyświetlony został krótki film nawiązujący do tematyki pielgrzymki. Zaś w drugiej części przenieśliśmy się na Kalwarię Podlaską do Serpelic. Tam odbyła się katecheza i Eucharystia, której przewodniczył biskup Tadeusz Pikus, obecny był również biskup Antoni Dydycz, który skierował kilka słów do zgromadzonej młodzieży. Na zakończenie uroczystości zostały poświęcone krzyże i wszyscy przeszliśmy Bramą Krzyża, aby w codziennym życiu stać się świadkami Chrystusa. Uczniowie wrócili zadowoleni. Dopisała pogoda i pogoda ducha.

Uczestnicy pielgrzymki