Bądź rozważny

„Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”.

28 czerwca 2015 r. w Mursach Starych podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Powiatowego Dnia Strażaka odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod nazwą „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”. Zorganizowało go stowarzyszenie „Zielony Zakątek nad rzeką Cetynią” i Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematem bezpieczeństwa. Wykonały one prace plastyczne przedstawiające sposoby unikania różnego rodzaju zagrożeń, wskazujące prawidłowy sposób postępowania w przypadku zaistnienia niebezpiecznych sytuacji.

Duży sukces w konkursie odniosły dzieci z Zespołu Oświatowego w Skibniewie. Adrian Mąka zajął I miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych, a Kacper Buczyński I miejsce w kategorii klas III. Obaj otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

E. Derlicka

M. Patejko