Wycieczka rowerowa

W ramach realizacji projektu  w Zespole Oświatowym w Skibniewie ,, Przyjaźni środowisku” odbyła się dnia 02.06.15 wycieczka rowerowa do Lasu Przeździeckiego. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I gimnazjum wraz z opiekunami: I.Olędzką i M.Mieteniem. Jechaliśmy mało uczęszczanymi leśnymi drogami biegnącymi najpierw przez teren prywatny, lasy należące do sołectwa Pieńki –Kostki, później granicą między lasami prywatnymi, a państwowymi.
Przejeżdżaliśmy obok nielicznych zabudowań miejscowości Jadwisin, by wyjechać na drogę główną między Suchdołem, a Kupientynem. Można było podziwiać uroki niedawno wybudowanego zalewu na rzece Cetynii. Następnie w Kupientynie posililiśmy się w miejscowym sklepie i wracając inną trasą zwiedziliśmy miejsce, gdzie w czasie powstania styczniowego była stoczona potyczka między powstańcami i Moskalami. Tradycja głosi, że na istniejącym do dziś dębie (wprawdzie całkiem uschniętym) wieszano powstańców.
Wycieczka dostarczyła niezwykłych wrażeń związanych z obcowaniem z przyrodę, uświadomiła uczniom, że w najbliższej okolicy są tak ustronne i naturalne miejsca, całkiem inne od standartowych rodzaje lasów i gatunki drzew.