Warsztaty pt. "Zawody sprzed lat"

W dniu 19 marca 2015r. skorzystaliśmy z zaproszenia Spółdzielni Socjalnej „Zbuczynianki” w Skibniewie. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Skibniewie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, rzeźbiarskich, filcowania, pszczelarskich, serowarskich i rękodzielniczych. Celem warsztatów było przybliżenie uczestnikom dziedzictwa kulinarnego, zapoznanie z tradycją naszych przodków. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rzeźbili  w drewnie, malowali pisanki, robili na szydełku włóczkowe bransoletki oraz podjęli się ciężkiej pracy jaką jest filcowanie. Dziewczynki natomiast chętnie lepiły pierogi. Uczniowie mogli skosztować miodu z „Tęczowej Pasieki”. Warsztaty dostarczyły pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom, rozbudziły ich kreatywność i wyobraźnię oraz zainspirowały do tworzenia własnych projektów.

Małgorzata Patejko