Projekty gimnazjalne 2015

W dniu 26 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Skibniewie odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klasy II gimnazjum. Zebranych przywitała p. Dyrektor Wiesława Kapusta, życząc gimnazjalistom powodzenia w czasie ich pierwszego publicznego wystąpienia.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie pracowali w czterech grupach, realizując następujące projekty:

·         Historia komputerów i komputeryzacji. (opiekun projektu p. Krzysztof Przyborowski)

·         Spotkanie z X Muzą. (opiekun projektu p. Maria Łętowska)

·         Polubić fizykę. (opiekun projektu p. Urszula Młynarczuk)

·         Wkład Polaków w odkrycia geograficzne. (opiekun projektu p. Jolanta Ołtarzewska)

Prezentacje oceniała komisja w składzie: p. Iwona Benedykciuk, p. Małgorzata Kownacka, p. Joanna Próchenko.

Celem projektów edukacyjnych jest doskonalenie umiejętności pracy zespołowej w czasie realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, zarejestrowali film, zademonstrowali doświadczenie.  Ich wystąpienia wzbudziły zainteresowanie obecnych na sali – p. Dyrektor, p. Wicedyrektor, nauczycieli i uczniów klasy I gimnazjum.