Dzień Profilaktyki 2015

„Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się do niej dziś”

20 marca br. obchodziliśmy po raz kolejny w  Zespole Oświatowym w Skibniewie Dzień Profilaktyki połączony z Pierwszym Dniem Wiosny.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas „0”, I – IV obejrzeli spektakl teatralny pt. „Grymasy Królewny Kasi”. Ukazywał on niewłaściwe zachowania królewny Kasi oraz podkreślał rolę dobrego wychowania, dbania o zdrowie i prawidłowe odżywianie się. Spektakl pełen był humoru, a aktorzy angażowali do udziału w nim młodą widownię. Potem w klasach dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące problematyki spektaklu.

Uczniowie klas V, VI i gimnazjum oglądali przedstawienie pt. „Moda na nieuczenie się”, który poruszał kwestię nieuczenia się, wygodnictwa i łatwych rozwiązań, przynoszących w efekcie przykre konsekwencje. Spektakl zmuszał do refleksji nad własną postawą wobec nauki i postawą moralną. Przed spektaklem odbyły się rozgrywki drużyn klas starszych w piłce nożnej w nowej hali sportowej.

Po obiedzie spotkaliśmy się ponownie na sali gimnastycznej na występach karaoke. Wszyscy śpiewający uczestnicy otrzymali drobne upominki i gratulacje!

W ten pogodny i prawdziwie wiosenny dzień można było też obserwować częściowe zaćmienie Słońca.

Iwona Benedykciuk